Достапни линкови

За 7 дена 800 жртви на новиот грип во светот


За последните 7 дена во светот има најмалку 800 нови жртви на грипот А Х1Н1, соопшти Светската здравствена организација. Прва на листата по смртни случаи се Соединетите Држави со 6130 жртви. Во Европа има околу 1240 жртви на свинскиот грип.
XS
SM
MD
LG