Достапни линкови

Кипар одржа комеморација за претеседателот чии останки беа украдени


Кипар денеска одржа комеморација за претседателот Тасос Пападополос, еден ден отакако неговите останки беа украдени од неговиот гроб. Семејството на Пападополус, кој почина минатата година соопшти дека несветиот чин од страна на ограбувачите предизвикал тага и бес, но тоа неможе да го избрише или закопа делото на Пападополос. Локалните весници шпекулираат дека ограбувачите планирале да бараат откуп од неговото семејството.
XS
SM
MD
LG