Достапни линкови

Иран: Натамошните санкции би биле неправедни и политички


Иран соопшти дека какви било натамошни санкции околу нејзината контроверзна нуклеарна програма ќе бидат неправедни и политички. Оваа изјава на портпаролот на министерството за надворешни работи во Техеран доаѓа откако САД им се придружија на предупредувањето на ЕУ дека Иран ке се соочи со санкции доколку не ја усогласи нуклеарната програма со резолуциите на ОН.
XS
SM
MD
LG