Достапни линкови

Тајгер Вудс бара прошка за брачното неверство


Голф ѕвезда Тајгер Вудс објави дека на неодредено време ке пауза од професионални голф да ги поправи семејните односи нарушени поради неговото брачното неверство. Вудс на неговата веб страница изјави дека длабоко жали за болката што им ја сторил на сопругата и децата. Вудс е еден од најпознатите светски спортисти кој заработува стотици милиони долари. Тој се соочи со скандал за неверство со дури 10 жени ширум Соединетите Држави, меѓу кои и келнерки и хостеси во ноќни клубови.
XS
SM
MD
LG