Достапни линкови

САД предупредуваат дека блиските односи со Иран носат и последици


Американскиот државен секретар Хилари Клинтон ги предупреди Венецуела и Боливија двапати да размислат во врска со блиските односи со Иран. Клинтон додаде дека Иран е еден од најголемите светски спонзори на тероризмот и оти државите од Латинска Америка не треба да ги продлабочуваат односите со Техеран, бидејки ќе се соочат со последици.
XS
SM
MD
LG