Достапни линкови

Поради грипот, распустот во Србија од 21-ви декември


Речиси е сигурно дека зимскиот распуст во Србија, поради епидемијата на новиот грип, ќе започне на 21-ви, наместо на 30-ти декември, изјави денеска српскиот министер за образование Жарко Обрадовиќ. Конечната одлука треба да биде донесена во понедлник или во вторник.
XS
SM
MD
LG