Достапни линкови

ЕУ се залага за нови санкции против Иран


Лидерите на Европската Унија денеска повикаа на меѓународна акција против Иран поради одбивањето на Техеран да соработува со меѓународната заедница за неговата нуклеарна програма. Иран нема интерес за вистински преговори, се вели во заедничката изјава од самитот на ЕУ во Брисел, кој беше посветен и на климатските промени и финансиската криза.
XS
SM
MD
LG