Достапни линкови

Пакистанските сили денеска убиле 20 милитанти


Пакистанските сили во денешните операции убиле 20 милитанти и уништиле едно нивно засолниште во северо-западниот дел на земјата. Во меѓувреме, Обединетите Нации соопштија дека над 40 илјади луѓе го напуштиле тој регион поради борбите и оти е потребна итна хуманитарна помош.
XS
SM
MD
LG