Достапни линкови

5-мина загинати во бомбашки напад во Авганистан


Авганистанската полиција соопшти дека бомбаш самоубиец убил двајца полицајци и тројца цивили во источен Авганистан. Според истиот извор, уште 5-мина полицајци и 16 цивили биле повредени при нападот.
XS
SM
MD
LG