Достапни линкови

Каи Еиде ке ја заврши својата мисија во Авганистан


Специјалниот пратеник на Обединетите Нации во Авганистан Каи Еиде соопшти дека нема да го обнови својот двогодишен договор. Тој ги отфрли шпекулации дека се повлекува поради критиките во врска со неговата работа и изборите во Авганистан повразни со наводи за корупција.
XS
SM
MD
LG