Достапни линкови

Во Романија ке се пребројуват гласовите


Романскиот Уставен суд нареди пребројување на гласовите по неделните претседателски избори. Одлуката доаѓа по обвинувањата на Социјал демократите за злоупотреби. Нивниот кандидат Мирчеа Џоана загуби од актуелниот претседател Трајан Басеску за само 70 илјади гласови.
XS
SM
MD
LG