Достапни линкови

Коњановски - Продлабочување на соработката со НАТО


Во седиштето на НАТО во Брисел министерот за одбрана Зоран Коњановски, денеска има средби со постојаните претставници на повеќе земји-членки на Алијансата.
Како што јави МИА, Коњановски целта на средбите е продлабочување на билатерална соработка со НАТО-членките и највисоките воени командни структури на Алијансата.
XS
SM
MD
LG