Достапни линкови

Северна Кореја ќе преговара за нуклеарната програма


Северна Кореја изрази готовност за продолжување на расговорите со Соединетите Држави за надминување на разликите околу нуклеарната програма. Министерството за надворешни работи во Пјонг Јанг соопшти дека постоело и меѓусебно разбирање дека треба да продолжат 6-партитните преговори. Ова е всушност првата реакција на Северна Кореја по посетата на американскиот пратеник Стивен Босворт, кој три дена беше во Пјонг Јанг.
XS
SM
MD
LG