Достапни линкови

Секој 6-ти американец заболел од новиот грип


Преставници на американското здравство соопштија дека секој 6-ти американец бил инфициранод вирусот на новиот грип, или околу 50 милиони луѓе. Досега се регистрирани околу 10 илјади смртни случаи, од кои 1100 деца.
XS
SM
MD
LG