Достапни линкови

ЕУ - нови санкции против Иран


Лидерите на Европската Унија подготвуваат нови санкции на Обединетите Нации против Иран доколку Техеран одбие да соработува со меѓународната заедница за неговата нуклеарна програма. Во нацрт-изјавата од самитот во Брисел се вели дека Иран и натаму не ги исполнува обврските и нема интерес за преговори.
XS
SM
MD
LG