Достапни линкови

Гејтс во посета на Багдад


Американскиот секретар за одбрана Роберт Гејтс, на вториот ден од посетата на Ирак, во Багдад разговараше со ирачкиот премиер Нури Ал Малики. До посетата на Гејтс доаѓа по серијата бомбашки напади во Багдад во кои загинаа околу 130 луѓе.
XS
SM
MD
LG