Достапни линкови

19 рудари загинале во Турција19 рудари загинале при експлозија на метан во еден рудник за јаглен во северо-западна Турција, соопшти турскиот министер за труд Омер Динчер. Од експлозијата се урнала една платформа, при што рударите биле затрупани на околу 200 метра длабочина.
XS
SM
MD
LG