Достапни линкови

Од идната недела дополнителни американски војници во Авганистан


Армијата на САД соопшти дека 16 000 американски трупи ги добиле барањата за нивно распоредување во Авганистан, откако претседателот Барак Обама ја објави неговата нова стратегија за Авганистан минатата недела. Адимиралот Мајк Мулен изјави дека првите трупи составени од баталјон со маринци треба да пристигнат во јужен Авганистан наредната недела. САД во Авганистан ќе имаат 100 илјади трупи .
XS
SM
MD
LG