Достапни линкови

Прогноза за времето- променливо и постудено


Времето денеска ќе биде променливо облачно. Во западните и северните делови наместа ќе провејува слаб снег. Утринската температура се движи од минус три до четири, а дневната ќе биде од нула до шест степени. Во Скопје и околината времето ќе биде променливо облачно и студено со можност за провејување слаб снег. Утринската температура се спушти до еден, а дневната ќе достигне до четири степени.
XS
SM
MD
LG