Достапни линкови

Русија очекува објективна одлука од Хаг за независноста на Косово


Русија е уверена дека меѓународниот суд за правда во Хаг ќе донесе објективна одлука за легалноста на независноста на Косово, соопшти денеска претставникот на нивното министерство за надворешни работи, Андреј Нестеренко. Тие се убедени дека судот ќе ги разгледа аргументите на сите земји и ќе донесе заклучок, кој потоа ќе биде важен патоказ за утврдување на правата на сите земји во меѓународните односи.
XS
SM
MD
LG