Достапни линкови

Кудите виновни за убиството на 7 турски војници


Курдските милитанти ја презедоа одговорноста за убиството на 7 турски војници во западниот дел на Турција оваа недела. Група на членови на курдската работничка партија го започнале нападот во покраината Токат, по нивна инцијатива според турската новинска агенција Фират, која го цитирала извештајот на партијата. Нападот според извештајот бил одговор на воените операции, против милитантите.
XS
SM
MD
LG