Достапни линкови

Норвешка вети 110 милиони долари за Авганистан


Норвешка денеска вети 110 милиони долари финансиска подршка за Авганистан. Премиерот Јенс Столтенберг ова го соопшти на заедничката прес конференција со американскиот претседател Барак Обама кој во Осло престојува по повод доделувањето на Нобеловата награда за мир.
XS
SM
MD
LG