Достапни линкови

Бројот на жртвите во Перм - 131


Уште 6 лица починаа од последиците на пожарот во ноќниот клуб во рускиот град Перм кои се случи минатата недела. Со тоа, како што јави Интерфакс, бројот на жртвите се искачи на 131 загинати и над 100 повредени од кои многумина се и натаму во критична состојба.Локалните власти во Перм по големите критики во јавноста поднесоа оставка.
XS
SM
MD
LG