Достапни линкови

Турскиот Претседател во Тирана


На покана на шефот на албанската држава Бамир Топи, денеска во дводневна официјална посета на Албанија ќе допатува турскиот претседател Абдула Ѓул.
Како што јави дописникот на МИА од Тирана, Ѓул ке се сретне со албанските лидери а ке присуствува и на Албанско -турскиот бизнис форум.
XS
SM
MD
LG