Достапни линкови

Пад на еврото во однос на доларот


Еврото вчера падна во однос на американскиот долар. Причина за падот е загриженоста дека големиот долг на Грција и нејзиниот намален кредитен рејтинг може да значи навестување слични проблеми и во други земји од еврозоната. Ден претходно, Стандард енд Пур го намали кредитниот рејтинг и на Шпанија и Португалија.
XS
SM
MD
LG