Достапни линкови

Поевтинува нафтата на светските берзи


Цената на нафтата на светските берзи го достигна најниското ниво во последните два месеца, откако паѓа шест дена по ред. На Њујоршката берза, суровата нафта сега се продава за 70,67 долари за барел. Падот следи откако последните податоци на американската влада покажаа дека залихите на рафинирано гориво во земјата се поголеми од очекуваното.
XS
SM
MD
LG