Достапни линкови

Петмина Американци уапсени во Пакистан


Пакистанските власти уапсиле петмина млади Американци под сомнение дека се поврзани со терористички организации. Петтемина студенти се уапсени во рација во провинцијата Пенџаб. Американското Федерално истражно биро соопшти дека со пакистанските власти работи на утврдување на целта на патувањето на Американците во Пакистан.
XS
SM
MD
LG