Достапни линкови

Се самоуби еден од обвинетите за нападот на ОН во Авганистан


Авганистанските известувачки служби соопштија денеска дека човекот кој беше уапсен за нападот на гостинската куќа на Обединетите Нации извршил самоубиство. Тој беше еден од девете осомничени за нападот во октомври во кој животот го загубија 8 луѓе. Известувачката служба соопшти дека обвинетиот кој пател од депресија, бил однесен на разговор во центарот за ментално здравје и таму го извршил самоубиството, скокајќи од еден прозорец.
XS
SM
MD
LG