Достапни линкови

САД и Русија наскоро со нов СТАРТ


Соединетите Држави и Русија наскоро ќе постигнат договор за намалување на нуклеарното оружје, кој треба да го замени договорот СТАРТ 1, чија важност истече во петокот. Ова го изјави американскиот адмирал Мајк Мулен во Вашингтон, а денеска во Москва и рускиот шеф на дипломатијата Сергеј Лавров. Тие не соопштија детали од договорот.
XS
SM
MD
LG