Достапни линкови

Серија оставки во Перм, по посетата на Путин


Администрацијата на рускиот регион Перм денеска си поднесе оставка поради трагичниот настан во ноќниот клуб во минатиот викенд кога настрадаа 123 лица. До оставките доаѓа откако премиерот Владимир Путин го посети Перм и оцени дека корупцијата како и негрижата се главните причини за несреќата. Полицијата го уапси сопственикот на клубот.
XS
SM
MD
LG