Достапни линкови

Гејтс - Наскоро пресврт во Авганистан


Американскиот секретар за одбрана Роберт Гејтс денеска го посети НАТО центарот во Кабул од каде што се координираат операциите на алијансата во Авганистан. Гејтс оцени дека наскоро, со дополниотелниот број војници, може да дојде до пресврт во 8-годишната војна против талибанците во Авганистан.
XS
SM
MD
LG