Достапни линкови

САД и нудат на Северна Кореја директни преговори


Соединетите Држави и гарантираат на Северна Кореја сериозни директни преговори доколку Пјонг Јанг се врати на преговорите за нуклеарната програма. Висок американски пратеник ја посети Северна Кореја за да ја убеди да ги продолжи 6-партитните преговори.
XS
SM
MD
LG