Достапни линкови

Претседателот на Азербејџан во посета на Франција


Претседателот на Азербејџан Илхам Алиев денеска во Париз ќе разговара со францускиот претседател Никола Саркози. Според Итар Тас, главна тема е извозот на газ од Азербејџан за Европа, а ќе стане збор и за азербејџанско – ерменскиот конфликт во врска со Нагорно Карабах.
XS
SM
MD
LG