Достапни линкови

Груевски во Бон


Премиерот Никола Груевски денеска и утре учествува на Конгрес на Европската народна партија во Бон, на кој ќе се дискутира за економската и финансиска криза, како и за борбата против климатските промени. На конгресот учествуваат над илјада делегати, меѓу кои и повеќемина премиери.
XS
SM
MD
LG