Достапни линкови

Путин вети помош за семејствата на жртвите од пожарот


Рускиот премиер Владимир Путин при посетата на градот Перм, каде изминатиот викенд во пожар во еден ноќен клуб, загинаа 113 луѓе, ветил дека земјата ќе одвоил 17 илјади долари за помош на семејствата на жртвите.Полицијата го уапси сопственикот на клубот и двајца менаџери, кои се обинети дека се виновни за смртта на луѓето, бидејќи не се грижеле за безбедноста на клубот.
XS
SM
MD
LG