Достапни линкови

8 ученици загинале во стампедо во Кина


Најмалку 8 деца загинале а 26 се повредени во стампедо во училиште во централна Кина. Кинеските медиуми пренесуваат дека учениците загинале додека се обидувале да излезат од училиштето, тие се збуткале на скалите бидејќи надвор имало силен дожд
XS
SM
MD
LG