Достапни линкови

Обама ќе испрати дипломат во Северна Кореја


Американскиот претседател Барак Обма ќе испрати искусен дипломат во Северна Кореја за да ги продолжи обидите за преговори меѓу Пјонгјанг и Вашингтон. Од дипломатот Стефан Босфорд се очекува да се заложи и од Северна Кореја да добие потврден одговор дека земјата ќе се приклучи кон разговорите за нукларано разоружување.

XS
SM
MD
LG