Достапни линкови

Јулија Тимошенко во посета на Германија


Украинскиот премиер Јулија Тимошенко денеска ќе отпатува во посета на Германија, за да разговара со канцеларот Ангела Меркел. Разговорите ќе бидат фокусирани на врските меѓу Европа и Украина. Посетата доаѓа откако ЕУ ја повика Украина да покаже поголемо политичко единство и да ги реши проблемите со гасот
XS
SM
MD
LG