Достапни линкови

Во експлозиите во Пакистан, 46 жртви


Билансот на жртви од двојната експозија во пакистанкиот град Лахоре се искачи на 46 загинати и повеќе од 109 повредени,соопштиле пакистанските власти. Меѓу жртвите имало многу жени и деца. Од полицијата соопштиле дека експлозиите биле активирани со далечински управувач. Во последните денови пакистанските градови беа мета на екстремистите. Во нападите загинаа повеќ од 400 луѓе

XS
SM
MD
LG