Достапни линкови

Ево Моралес ќе се справува со сиромаштијата


Боливискиот претседател Ево Моралес кој освои нов претседателски мандат, изјавил дека приоритет ќе му биде справувањето со сиромаштијата.Според првичните резултати Моралес освоил повеќе од 62 проценти од гласовите, а неговиот против кандидат Махфред Рејес, освоил 23 проценти од гласовите. Моралес најавил дека со странски инвестиции ке продолжи со индустријализација на земјата
XS
SM
MD
LG