Достапни линкови

Прогноза за времето денеска-облачно


Времето денеска ќе биде променливо облачно. Во североисточните делови претпладне се можни слаби врнежи од дожд. Утринската температура се движи од минус два до четири, а дневната од седум до 14 степени. Во Скопје, слично време со температура до 10 степени.
XS
SM
MD
LG