Достапни линкови

Студенти го запоседнаа ректоратот на универзитетот во Солун


Група грчки студенти денеска го запоседнале ректоратот на универзитетот Аристотел во Солун, поради апсењата кои ги изврши полиција во обид да ги запре немирите, кои настанаа во Атина по повод одбележувањето на годишнината од смртта на едно 15 годишното момче, кое беше застрелано од полицијата минатата година. Досега се приведени 780 учесници на протестот.
XS
SM
MD
LG