Достапни линкови

7 мртви во две експлозии во маркет во Пакистан


Најмалку седум луѓе го загубија својот живот, а 30 се повредени во две експлозив во еден маркет во пакистанскиот град, Лахоре соопшти пакистанската полиција. Причината за експлозијата сеуште не е позната.
XS
SM
MD
LG