Достапни линкови

Стуб- важно е да ги започнеме преговорите со Македонија


Важно е да ги започнеме преговорите со Македонија за членство во Европската унија, да направиме напредок во европската интеграција на БИХ и Србија, соопшти финскиот министер за надворешни работи Александар Стуб, пред денешниот состанок на шефовите на дипломатиите на земјите членки на ЕУ во Брисел. Според Стуб проширувањето на унијата е најважно и тоа мора да продолжи.
XS
SM
MD
LG