Достапни линкови

ОН-Ирак да реши кога ќе има парламентарни избори


Обединетите Нации денеска побараа од Ирак најбрзо што може да го соопшти датумот на кој ќе се одржат парламетнарните избори, кои се клучен чекор во воспоставување на демократијата во земјата. Независната изборна комисија предложила изборите да се одржат на 27 февруари.
XS
SM
MD
LG