Достапни линкови

780 приведени во немирите во Атина


Над 780 луѓе се приведени во Атина за време на денешните и вчерашните немири по повод одбележувањето на годишнината од смртата на едно 15 годишното момче, кое беше застрелано од полицијата минатата година. Најголем дел од демонстрантите се средношколци.
XS
SM
MD
LG