Достапни линкови

Расмусен очекува неколку илјади војници за Авганистан


Шефот на НАТО, Андрес Фог Расмусен соопшти денеска дека тој очекува во Авганистан да бидат испратени уште неколку илјади војници, кои ќе им бидат подршка на 30 000 американски војници. Денеска во седиштето на НАТО во Брисел се состануваат земјите членки на алијанстата, кои треба да соопштат дали ќе испратат нови 7000 војници за мисијата во Авганистан, како што ветија минатата недела.
XS
SM
MD
LG