Достапни линкови

Градоначалникот на Кабул осуден за корупција


Авганистанските официјални лица соопштија денеска дека градоначалникот на Кабул, Мир Абдул Ахад Шахеби е осуден на четири години затвор, поради корупција. Тоа е прв ваков судски случај откако претседателот Хамид Карзаи вети дека ќе се бори против корупцијата минатиот месец, кога го започна својот втор претседателски мандат.
XS
SM
MD
LG