Достапни линкови

Светска банка-уште 10,6 милиони сиромашни до крајот на 2010


Светската банка соопшти денеска дека поради економската криза уште околу десет ипол милиони луѓе во Европа и Азија ќе станат сиромашни до крајот на годинава, а уште 23 милиони речиси сиромашни. Молдавија, Таџикистан, Казакстан и Ерменија ќе бидат меѓу најпогодените, бидејќи тие повеќе нема да добиваат пари од имигрантите, кои традиционално испраќаат по некој денар дома.
XS
SM
MD
LG