Достапни линкови

4 мртви во експлозија во училиште во Багдад


Најмалку четири луѓе го загубија животот, а десетици се повредни во експлозија во едно училиште во Багдад. Според неофицијални информации, инцидентот е предизвикан од бомба, која била поставена во школскиот двор. Експлозијата се случила во шиитското соседство во градот Садра, североисточно од престолнината на Ирак. Повредените се претежно ученици.
XS
SM
MD
LG